Zapowiedź płyty: Bob Sinclar "Disco Crash"

MiniaturkaBob Sinclar - francuski DJ Christophe Le Friant urodził się w 1973 roku w Paryżu, gdzie wychowywał się w dzielnicy Le Marais. Znany jest przede wszystkim z takich utworów jak: "Gymtonic", "The Ghetto", "I Feel For You", "Love Generation" czy "When Love Takes Over".

Jest jednym z prekursorów francuskich brzmień muzyki house oraz DJ'em znanym na całym świecie. Pod koniec lat 80-tych zainteresował się hip-hopem, a niedługo potem zaczął grać własne imprezy acid-jazzowe i hip-hopowe. W 1994 roku wraz z DJ'em Yellowem założył wytwórnię Yellow Production. W 1998 roku Christophe odszedł od acid-jazzu i jako Bob Sinclar wydał debiutancki album "Paradise". Od tamtej pory współpracował z największymi gwiazdami takimi jak Pitbull, Snoop Dogg, Sophie Ellis-Bextor.

Najnowszy album "Disco Crash" to powrót do korzeni muzycznych, które sprawiły, że francuska fala new disco z lat 90-tych wyniosła Boba Sinclara na szczyty popularności. Wyraźnie słychać też wpływy reggae i ragga, które zostały mistrzowsko zmiksowane z brzmieniami disco i hip-hop.

Okładka

Tracklista:

1. Rock The Boat feat. Pitbull, Dragonfly & Fatman Scoop
2. Fuck With You feat. Sophie Ellis Bextor & Gilbere Forte
3. Wild Thing feat. Snoop Dogg
4. Far L’amore feat. Raffaella Carrà
5. Not Gangsta feat. Mr Shammi
6. Life feat. Ben Onono
7. Put Your Handz Up feat. Hot Rod
8. Tik Tok feat. Sean Paul
9. Around The World feat. Gilbere Forte
10. Rainbow Of Love feat. Ben Onono
11. The Network feat. Kc Flight
12. Magic Fly