Premiera płyty: Andain „You Once Told Me”

MiniaturkaHistoria Andain to opowieść o boskiej elektronice, rewelacyjnych tekstach i ogromnej cierpliwości. Pierwszy singiel „Summer Calling” wydali w 2002 roku, rok później ukazał się przebojowy „Beautiful Things”, do dziś grany przez DJ’ów i uważany za jeden z największych klasyków w historii muzyki elektronicznej.

Potem nastąpiła długa cisza, ponad 8-letnia przerwa potrzebna na zebranie materiału na debiutancki album. Główną postacią odpowiedzialną za projekt Andain jest amerykańska wokalistka, autorka tekstów i producentka Mavie Marcos, której partnerują Josh Gabriel i Dave Dresden ze słynnego duetu Gabriel & Dresden.

Grupa zasłynęła ze swojego eksperymentalnego łączenia mrocznych, melancholijnych tekstur ze smyczkami, dzwonami, melodyjnymi dźwiękami i zniekształceniami płynącymi z syntezatorów. Płyta „You Once Told Me” to 11 niezwykle klimatycznych utworów, będących połączeniem ambientu, popu i muzyki elektronicznej. Znajdziemy tutaj znane single „Promises”, „Much Too Much” oraz ”Turn Up The Sound”, a także nowe wersje doskonałych „Ave Maria” i „You Once Told Me”. Muzyka zrobiona ze smakiem i pomysłem, głębokie dźwięki które pochłoną Was bez końca.

Okładka

Tracklista:

01. Turn Up The Sound
02. Like
03. Much Too Much
04. Ave Maria
05. Promises
06. After
07. What It's Like
08. Forget Your Face
09. Find Your Way
10. You Once Told Me
11. Taken Away


Źródło: www.netfan.pl/www.sonymusic.pl