Premiera płyty: V/A "Ram Cafe vol.7"

MiniaturkaRam Cafe 7 to kolejna odsłona serii prezentującej najciekawsze brzmienia z kręgu lounge, soul, nu soul, jazz, nu jazz, latinino, world music, indie rocka. Dotychczas wydane części uzyskały status czterech „Złotych Płyt” i trzech “Platynowych Płyt”.

Część siódma prezentuje utwory takich artystów jak: Emily King, Imany, Phonique, Jarle Bernhoft, Corinne Bailey Rae, Michael Kiwanuka. Polskim akcentem jest obecność formacji Oszibarack oraz wokalistki Marceliny. Na RAM CAFE 7 znalazło się w sumie 37 utworów i 140 minut muzyki! To najdłuższy album w historii serii. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór Beth Hart "Bang Bang Boom Boom". Po raz pierwszy w powstawaniu płyty udział wzięli słuchacze, wybierając trzy utwory na kompilację.

Seria ukazuje się od 2006 roku. Od początku było to wydawnictwo dwupłytowe. Jej powstanie było konsekwencją nowego wówczas formatu muzycznego wrocławskiego Radia Ram. Miękkie dźwięki, miks electro, soulu i nu soulu, jazu i nu jazzu, lounge, latinino, world music, delikatnego indie rocka. Podobną paletę brzmień znajdziemy na najnowszym albumie.

Każda kolejna część serii to podsumowanie mijającego roku (najpopularniejsze utwory w Radiu Ram z minionych 12 miesięcy), jak i nagrania jeszcze nie prezentowane na antenie stacji.

Radio Ram silnie wspiera bardzo ciekawe w ostatnich latach środowisko muzyczne Wrocławia, stąd stała obecność na Ram Cafe wrocławskich artystów. To tutaj debiutowali m.in. Me Myself And I, Marija (obecnie Marcelina), Nat Queen Cool (obecnie Natalia Lubrano). Specjalnie na potrzebę serii powstał utwór Thank God I'm Woman The Crackers, a także niezwykły duet Royksopp feat. Kari Amirian - In Space. Na RAM Cafe znalazło się też premierowe nagranie warszawskiej grupy Dr No. Olbrzymia część zamieszczanych utworów to utwory, które ukazują się na polskim rynku muzycznym po raz pierwszy. W ostatnich latach pojawiają się też premiery na skalę światową, ponieważ niektóre piosenki dostępne były/są tylko w formacie elektronicznym.

Często obecność artysty na płycie połączona jest z jego koncertem we Wrocławiu: w tym roku na płycie znalazła się akustyczna wersja piosenki "You will never know" w wykonaniu francuskiej wokalistki Imany, która 2 grudnia wystąpi na Muzycznej Strefie Radia Ram.

Osobą odpowiedzialną za dobór repertuaru na Ram Cafe od początku serii jest szef muzyczny Radia Ram, Piotr Bartyś. Płytę sygnuje Magnetic Records/Universal Music Polska.

Okładka

Tracklista:

CD 1

1. Emily King - Georgia
2. Deluxe - Polishing Peanuts (feat. Cyph4)
3. The Floacist - Soul
4. Jarle Bernhoft - Shout
5. Marcelina – Znikam
6. Biréli Lagrene - How Insensitive
7. Khari Cabral Simmons - Never In Your Sun (feat. India.Arie)
8. Michael Kiwanuka - I'll Get Along (Radio Edit)
9. Tash Parker - Not Unprepared
10. KOF - Child Of The Ghetto
11. Charles Bradley & Menaham Street Band - Heart Of Gold
12. Josephine - What A Day
13. Electric Guest - This Head I Hold On
14. Regina - Päivät Valuvat
15. Glass Animals - Cocoa Hooves
16. Phonique - Amy's Heart (feat. Ruben)
17. Kúra - Anchor
18. Carmen McRae - All The Things You Are (Rhythm Slaves Remix)
19. Postiljonen - Påväg Tillsammans

CD 2

1. Angela McCluskey - All I Want
2. Chet Faker – No Diggity
3. The Real Tuesday Weld - The Day Before You Came
4. Beth Hart - Bang Bang Boom Boom
5. Berry - Voir Du Pays
6. Hubert Mounier - Triste Saison
7. Okou - To The Bone
8. Jon Kennedy – I Know You (feat. Sarah Scott)
9. Isaac Delusion - Midnight Sun
10. Jessie Ware - 110%
11. IMANY - You Will Never Know (Acoustic Version)
12. João de Sousa - Vida Tão Estranha
13. Blundetto - Warm My Soul (feat. Courtney John)
14. Corinne Bailey Rae - My Love
15. Ane Brun – Words
16. Magnus Öström - Longing
17. Oszibarack - On My Sho
18. Balam Acab - Now Time


Źródło: www.netfan.pl/Magnetic Records