Pezet i Jimek razem w nowym teledysku

Miniaturka„Nie muszę wracać” to pierwszy wspólny utwór nowego muzycznego duetu Pezeta i Jimka. Teledysk właśnie ujrzał światło dzienne w ramach najnowszego projektu muzycznego Reebok Classic Trax. Rezultatem wspólnej współpracy dwóch młodych i niepokornych artystów – hiphopowca Pezeta i kompozytora, producenta Jimka – jest sięgający inspiracjami do lat 90-tych numer „Nie muszę wracać”.

"Postanowiliśmy wrócić do klasycznych hiphopowych brzmień" – zaznacza Pezet. "Nasz numer jest oldschoolowy, ale nie odtwórczy jak większość ostatnich rodzimych produkcji. Ja położyłem klasyczne zwrotki na podkładzie równie klasycznym, który brzmi jak samplowany, a wszystko od początku do końca skomponował Jimek".

Zdjęcie

"W utworze wykorzystałem moje rozdwojenie jaźni" – mówi Radzimir. "Najpierw nagrałem się na żywych instrumentach, a potem sam siebie zsamplowałem. Nie chciałem też zrobić czterotaktowego loopa, który leci w kółko, chciałem żeby to wszystko było bardziej żywe, muzykalne i zróżnicowane. Tak jakby bitmejker miał wpływ na zespół z przeszłości, który sampluje. Z ciekawostek: chyba pierwszy raz sam dograłem skrzypce, instrument na którym grałem kilka lat na początku podstawówki".

Zdjęcie

Sam teledysk utrzymany jest, podobnie jak muzyka, w klasycznej stylistyce lat 90-tych i nawiązuje do złotej ery amerykańskiego hip hopu. Motywem przewodnim akcji jest kultowa siatka ogrodzenia podwórkowego boiska. Poszczególne motywy, fragmenty i miejskie sceny przenikają się w określonych “modułach” siatki tworząc interesujący oraz nowoczesny wizualnie komunikat. Za połączenie klasyki ze świeżym, nowatorskim spojrzeniem odpowiadają Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski. Gościnie w klipie wystąpili: Małolat i DJ Panda.

Pezet i Jimek to drugi kolektyw muzyczny nagrywający pod szyldem Reebok Classic Trax. Pierwszym były siostry Przybysz i trio DJ'skie Hush Hush Pony, którzy w październiku tego roku stworzyli utwór „Creative People” – bezkompromisowy house sięgający korzeniami new soulu znanego z twórczości Sistars. Kawałek został znakomicie odebrany, a ilość jego wyświetleń na youtubie sięga 100 000.


Źródło: www.netfan.pl/www.alboalbo.com