Deacon Blue powraca z "The Hipsters"

Miniaturka11 nowych utworów po 11 latach przerwy - tym właśnie raczą nas Deacon Blue ze swoim nowym albumem "The Hipsters". Płyta ukazała się we wrześniu 2012, a w najbliższym czasie trafi do Polski.

Krążek promuje singiel o tym samym tytule. Piosenka ta to bezapelacyjnie klasyczny przykład smakowitych pop-rockowych dźwięków serwowanych przez ten szkocki zespół. Łagodne głosy Ricky’ego Rossa i Lorraine McIntosh połączone z  perkusją i kontrującymi do niej smyczkami to prawdziwa uczta dla uszu. "The Hipsters" to nie tylko chwytliwa melodia, ale też szczery tekst. O przyjaźni, marzeniach i zachwycie nad pięknem natury. Ze słowami metaforycznie współgra genialny w swej prostocie, nakręcony na basenie teledysk.

Zdjęcie

I choć Deacon Blue przekornie pytają w piosence "Któż potrzebuje przyjaciół?" to w tej kwestii na pewno hipsterami nigdy nie będą. Bo utwory takie jak ten przysporzą im jeszcze więcej fanów. Choć w ciągu 25 lat działalności zdążyli już osiągnąć wiele (sześć milionów sprzedanych płyt, dwanaście utworów na liście top 40 w Wielkiej Brytanii i dwa albumy uznane za nr 1), to nowa płyta może znacznie powiększyć pulę sukcesów zespołu.