Wolny Band i przepis na przebój

MiniaturkaZespół Wolny Band jest kwintesencją wspólnych działań sześciu muzyków, którzy spotkali się jeszcze w poprzedniej dekadzie i całkowicie poświęcili się swojej największej pasji – muzyce. Kawałek "Robię tak" to recepta na przebój.

Krok po kroku opisane jest z jakich elementów składa się hit i jakie elementy następują po sobie. Wolny Band w humorystyczny sposób opisuje proces twórczy. Polecamy wszystkim, a w szczególności tym, którzy planują karierę na rynku muzycznym.

Miniaturka

Skład Wolnego Bandu tworzą: Daniel Moszczyński – frontman, Łukasz Kaczy Kaczmarek - gitara elektryczna, Dawid Pasażer Szmatuła - klawisze, Rafał Lewicki - bas, Bartek Szopa Czerniachowski - bebny

Umówił ich ze sobą ten, który, jak na frontman’a przystało, najwięcej gada w całym projekcie - Daniel Moszczyński. Absolwent Poznańskiego Studium Piosenkarskiego i Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej realizuje się jako wokalista, autor muzyki i tekstów oraz producent muzyczny.

Kobiecy front w Wolnym Bandzie reprezentuje Kasia K8 Rościńska – jest doskonałą równowagą dla pięciu mężczyzn. To wokalistka, kompozytorka, chórzystka, producentka, a czasami też nauczycielka.

Każdy z nich to muzyk perfekcjonista i spontaniczny artysta.

Ich spotkanie w Wolnym Bandzie zaowocowało wieloma sukcesami. Pierwszy to album Wolnego Bandu pt. Chwila Wolnego (MyMusic 2009), potem były choćby: finał opolskich debiutów, czy główna nagroda podczas VI Europejskiego Festiwalu Coverów (2012). Ta grupa to prawdziwy zespół – zgrany ze sobą tak dobrze, że jego muzyczny skład często można zobaczyć na scenie razem z innymi polskimi gwiazdami takimi jak Kasia Wilk czy Mezo.