Premiera płyty: Pani Galewska "The Best Of"

MiniaturkaPani Galewska jest wokalistką, skrzypaczką, kontrabasistką – fanatyczką muzyki. Debiutancka płyta Pani Galewskiej „The Best Of” jest zbiorem 10 utworów, które powstały w wyniku analizy i fascynacji autorki wieloma gatunkami muzycznymi.

Początkowo utwory tworzone były na kwartet jazzowy + wokal , miała to być muzyka bez tekstów, gdzie wokal miał pełnić równoważną z instrumentalistami rolę. Płyta miała być nagrana i wydana własnym sumptem w 2011 r., na szczęście jeden z muzyków wystawił skład do wiatru i materiał muzyczny musiał przeczekać chwilę w teczce. Nie czekał długo, gdyż na przełomie roku 2011/2012 nadeszło pasmo sukcesów. Pani Galewska pojawiła się w The Voice of Poland i od razu zwróciła na siebie uwagę jurorów i telewidzów, którzy stali się maniakami jej postaci, słali miliardy smsów, obciążając sieci komórkowe. Przez cały okres swojego pobytu w programie – od początku do przedostatniego odcinka, zgarniała największą liczbę głosów, które pozwalały bezstresowo i z wiarą w to co się robi przechodzić do kolejnego etapu. To udowodniło Pani Galewskiej, że jej istnienie potrzebne jest nie tylko dzieciom upośledzonym, z którymi pracowała jako muzykoterapeuta i prowadząca zajęcia muzyczno-rytmiczne, ale również wielu Polakom zasiadającym przed telewizorem w celu odnalezienia czegoś wartościowego „w tym całym showbiznesie”. Będąc wdzięczna za te doświadczenia odkurzyła teczkę z materiałem dźwiękowym i postanowiła, że da światu to, co najlepsze – stąd tytuł.

Okładka

W roku 2012 podpisała kontrakt fonograficzny i nagrała swoje utwory z muzykiem i producentem, Janem Smoczyńskim. Uczestniczyła też w tworzeniu najnowszej płyty zespołu T.Love „Old is Gold”, który zaprosił Panią Galewską do zaśpiewania w trzech utworach.