YYJMYY prezentuje nowy, słoneczny numer

Miniaturka"Yellow" to singiel stworzony przez YYJMYY, czyli polskiego artystę Marcina Chumowicza. Kawałek utrzymany jest w klimatach Nu-Disco i Chillout, które idealnie komponują się z nadchodzącą porą roku.

 

"Yellow" to utwór ewidentnie promujący lato. Już sam tytuł przywodzi na myśl palące słońce czy rozgrzany nim piasek na plaży. Dźwięki utworu potwierdzają tylko tę tezę, zdają się bowiem przenosić nas w miejsce pełne śpiewu ptaków i delikatnych podmuchów letniego wiatru. To kawałek, przy którym można zarówno się zrelaksować jak i bawić podczas tanecznego transu na klubowym parkiecie.

Okładka

Marcin Chumowicz to producent muzyczny wielu projektów klubowych, ale nie tylko. Stworzony przez niego projekt YYJMYY powstał całkowicie spontanicznie, poprzez inspirację muzyką innego artysty. Marcin wieczorami zasłuchiwał się bowiem w setach spod znaku "Magic Tape", których autorem jest producent "The Magician" znany chociażby ze stworzenia remiksu do piosenki Lykke Li "I Follow Rivers". YYJMYY to dźwięki krążące wokół Slomo Disco, Nu-Disco, Deep House i Chillout. Ten ostatni styl zdaje się potwierdzać fakt, iż "Yellow" znajdzie się na płycie "Chillout 8 PM", której premiera już 14 maja. Oprócz wspomnianego wcześniej "The Magician" inspiracją dla YYJMYY są artyści tacy jak : Cyril Hahn, Lovebirds, Goldroom, Adriatique i Classixx.