Premiera: Plastic "Living In The iWorld"

MiniaturkaPlastic w 10 rocznicę swojego istnienia wydając nowy album postanowił "ugryźć" temat "i". Z uśmiechem przyznają, że sami są pod urokiem jabłkowej filozofii i stale online.

 

iZespół (nazwany tak przez Piotra Stelmacha w radiowej Trójce) trzyma jednocześnie dystans do świata wirtualnego w analogowym podejściu do dźwięku. Living In The iWorld to album różnorodny i eklektyczny z dużym rozmachem stylistycznym. Od tanecznych, elektronicznych, klubowych korzeni przez inspiracje muzyką filmową - analogowe, akustyczne i orkiestrowe brzmienia po rockabilly i właśnie odkryte przez Plastic electrocountry.

Plastic na swojej trzeciej płycie ewoluował tworząc utwory ciekawe, nienaiwne, i nieoczywiste. W złotej pigułce zamknięta jest historia wykluwania się idei, kaprysy natchnienia, wirtualne problemy e-osobowości, sny o lataniu, i samotność, i tęsknota, i pragnienie, i sens, i miłość - zabawnie i smutno aż po bezradne uzależnienie od zapachu ukochanej osoby. Jest i retro - wychodząc z założenia, że wszystko już było, Plastic bawi się spuścizną swoich idoli.

Okładka

Także w okładce płyty stworzonej przez Agatę Kus znajdziemy odpowiedź na zew z przeszłości - biel i cała galeria artystycznych zdarzeń w hołdzie dla twórczości Damiena Hirsta, Mariny Abramović, Michelangelo Pistoletto i Dave’a Stewarta.

Plastic tworzą: Agnieszka Burcan - wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie, producent muzyczny - Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w sekcji kompozycji i aranżacji oraz wokalu Akademii Muzycznej w Katowicach, jest autorem i kompozytorem wszystkich utworów Plastic.

Paweł Radziszewski - gitara, bas, programowanie, realizator dźwięku, producent muzyczny. PLASTIC to zespół i duet producencki. Występują live w kilkuosobowym składzie. Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem.

Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro.

Zespół powstał w 2003 roku. Do tej pory ukazały się ich 3 albumy: “Plastic” 2006 - nominowana do Fryderyków w 2 kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii. Do utworu Superstar nakręcono teledysk nagrodzony na Yach Film Festiwal nagrodą specjalną - Drewnianym Yachem.

„P.O.P” 2009 - To zupełna zmiana brzmienia, stylistyki I wizerunku zespołu. Na płycie gościnnie wystąpił ekscentryczny klawiszowiec Eddie Stevens (Moloko, Rosin Murphy, Zero 7, Freak Power, Sia), a także kwartet smyczkowy, sekcja dęta i wielu innych gości. Bonusem do płyty był cover wielkiego przeboju Dire Straits “Money For Nothing”.

“Living In The iWorld” 2013 - to album różnorodny z dużym rozmachem stylistycznym. Od tanecznych, elektronicznych, klubowych korzeni przez inspiracje muzyką filmową po rockabilly i właśnie odkryte przez Plastic electrocountry. Na tym albumie znalazły się single:„Long Way Home”, „Dlatego” („Because”) i „Tak Cię Kocham" (do którego za sprawą multimedialnego duetu Kissinger Twins do utworu powstał klip utrzymany w coraz bardziej popularnym i ważnym nurcie sztuki współczesnej - found footage),

Utwory Plastic znajdują się na kultowych składankach a zespół wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Coke Live Music Festiwal, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał Keep The Moment, Orange Warsaw Festival, Levi's Music Tour. Grali przed Roisin Murphy, MGMT i Calvinem Harrisem. W 2008 roku w polskich preselekcjach konkursu Eurowizji Plastic zajął trzecie miejsce i zdobył nowe, szersze grono fanów.

Za piosenkę “Lazy Day” Plastic otrzymał Grand Prix na międzynarodowym Pepsi Vena Music Festival 2008. Ostanie ich dzieła to: oficjalne polskie remiksy hitów "Pumped Up Kicks" amerykańskiej grupy Foster the People i “Miracle” brytyjskiego duetu Hurts i remix „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" zespołu Hey.

W przerwach w pracy nad kolejnymi albumami są też twórcami piosenek i producentami muzycznymi płyt innych artystów, a także komponują muzykę do filmów.


Źródło: www.netfan.pl/www.plasticspace.com