Alergen "Kiedy Odejdziesz" posłuchaj singla!

MiniaturkaGrupa muzyczna Alergen to krakowski zespół założony w 2005 roku. Od początku swojej działalności stawiał na autorską twórczość oscylując pomiędzy gatunkami takimi jak pop, rock oraz punk rock.

 

Pierwsze lata działalności przyniosły wiele sukcesów w tym bardzo dużo koncertów, na których niejednokrotnie mogli oni towarzyszyć największym gwiazdom Polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Festiwale w których zespół brał udział przynosiły czołowe miejsca i wyróżnienia umacniając jego pozycję.

Okładka

Wygrana w Przeglądzie Kapel Studenckich zapewniła udział Alergenu w muzycznej kompilacji Z Serca Galicji, która została wydana w 2007r. W kolejnych latach zespół doszedł do półfinałów Opole Debiuty, zdobył nagrodę publiczności Festiwalu On-Music (Onet i TVN) ,brał także udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Piosenka Razem z nami zwyciężyła eliminacje Festiwalu Polskiego Radia „Przebojem Na Antenę”. W 2013 r. muzycy zarejestrowali materiał na swoją debiutancka płytę, która ukaże się w pierwszej połowie 2014 i będzie dostępna w najlepszych sklepach muzycznych oraz w internecie.