Kino festivalowe Audioriver i premiera filmu

MiniaturkaPodczas tegorocznej, siódmej już edycji festiwalu Audioriver ponownie będzie można zobaczyć kilka filmów, które nie były wcześniej dostępne w szerokiej dystrybucji. Pokazy odbędą się 28 lipca w płockim NoveKino Przedwiośnie.

"Re:Generation” to dokumentalny projekt muzyczny, w którym światowej sławy DJ'e i producenci zostali zaproszeni do połączenia sił z gwiazdami pięciu różnych gatunków muzyki. W ten sposób Skrillex nagrywa utwór z członkami zespołu The Doors, The Crystal Method z Marthą Reeves z The Vandellas and The Funk Brothers, DJ Premier tworzy z orkiestrą symfoniczną, a Mark Ronson m.in. z Mos Def i Erykah Badu. W filmie występuje nawet gwiazda ubiegłorocznego Audioriver – Pretty Lights, którego zadaniem jest połączyć jego elektroniczny hip hop z country LeAnn Rimes i Dr. Ralpha Stanleya.

PlakatDrugi film, który nie był wcześniej prezentowany w Polsce, to "Sound It Out” – bardzo ciekawie przedstawiona historia niezależnego, angielskiego sklepu winylowego, który – jako jeden z niewielu w Wielkiej Brytanii – utrzymuje się jeszcze na rynku. Czym są płyty winylowe i dlaczego są one tak ważne w życiu osób, które występują w dokumencie? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje reżyser filmu, poruszając przy tym jedno z najbardziej aktualnych zagadnień światowego rynku muzycznego.
 
Pretty Lights to nie jedyna gwiazda poprzedniej edycji Audioriver, którą będzie można zobaczyć w tym roku na ekranie. Duetowi Pan-Pot poświęcono cały film – "Pan-Pot The Documentary” jest splotem najciekawszych wydarzeń z przebiegu kariery formacji. Zobaczymy wiele wywiadów z takimi artystami, jak Anja Schneider czy Dubfire, oraz usłyszymy dużo świetnej, elektronicznej muzyki.

Ostatnia propozycja to "Ibiza po zmroku”, czyli film udostępniony przez patrona medialnego Audioriver, telewizję Planete+. Dzieło ukazuje światową mekkę clubbingu, próbując jednocześnie uchwycić uduchowienie i atmosferę tej wyjątkowej wyspy. Reżyser zwraca uwagę na fakt, iż było to niegdyś hipisowskie miejsce, nie mające nic wspólnego z najdroższymi klubami globu. Film jest mieszanką świetnej muzyki i wywiadów z właścicielami klubów oraz tamtejszymi artystami.

Wstęp na każdy z filmów kosztuje 10 pln, a bilety można kupić w kasie NoveKino Przedwiośnie w Płocku przy ulicy Tumskiej 5a. Przypominamy, że Audioriver 2012 odbywa się od 27 do 29 lipca w Płocku.


Autor: Agnieszka Zwolan
Źródło: popmag.pl