Targi Muzyczne festiwalu Audioriver

MiniaturkaOgłoszono wystawców Targów Muzycznych, które odbywają się w trakcie festiwalu. Spośród ponad 30 zgłoszeń, organizatorzy wybrali 20 firm, które zaprezentują swoją ofertę.

Targi Muzyczne to najważniejszy element projektu Rynek Niezależny, czyli bezprecedensowej inicjatywy festiwalu Audioriver, której celem jest wspieranie polskich firm zajmujących muzyką alternatywną. W piątek i sobotę, 27 i 28 lipca, rynek Starego Miasta w Płocku zostanie przejęty m.in. przez wytwórnie muzyczne, organizatorów eventów i sklepy płytowe. Zaprezentują one swoje oferty tysiącom osób, które z całej Polski i Europy przyjadą w ten weekend na Audioriver.

Zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających – Targi Muzyczne są w pełni darmowe! Jak mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora: „Naszym celem nigdy nie było zarabianie na tym projekcie. Wiele firm, które się u nas pojawia, nie posiada dużych budżetów na promocję, więc chcieliśmy im dać darmową możliwość komunikacji z ich grupą docelową. Audioriver to w tej chwili największy festiwal z muzyką elektroniczną w Polsce, więc jeśli ktoś ma firmę zajmującą się takimi brzmieniami, trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do promocji.”

Logo

Będziemy mieli okazję poznać agencję artystyczno-promocyjną Arts Hypnotic, na której stoisku uczestnicy festiwalu wspólnie tworzyć będą utwór muzyczny. Z kolei, w namiocie portalu www.musicextremer.pl, każdy będzie mógł za darmo umieścić swoją produkcję w takich sklepach, takich jak iTunes, Amazon czy Beatport.

Tradycyjnie na Targach Audioriver spotkać będzie można również wytwórnie muzyczne. W tym roku będą to Pink Kong, Rec.Out i We Are Your Music Mate. Kluby reprezentować będzie tym razem koszalińska Plastelina, a czym są alternatywne media, pokaże nam Akademickie Radio Luz z Wrocławia. Ponadto, na weekend do Płocka przenosi się marka odzieżowa kokoCunt oraz kilka sklepów muzycznych: LFX, Mash-Up Records, Skylark Records, Side One i Vinylex. Fani sprzętu i oprogramowania na pewno ucieszą się z obecności firmy Mega Music, czyli dystrybutora takich marek, jak KORG, Native Instruments, Arturia czy UDG. Z kolei te osoby, które brały udział w poprzednich edycjach Targów, z uśmiechem przywitają agencję kreatywną IM@HOME, która zawsze zaskakuje festiwalowiczów różnymi atrakcjami – od silent disco po kręcenie teledysku. Po raz trzeci w Płocku po raz trzeci pojawi się bydgoska agencja lubiszTo!

Zdjęcie

Targom Audioriver towarzyszy oczywiście muzyka, która prezentowana będzie z ustawionej na rynku Red Bull Music Academy Stage. Już wkrótce ogłoszeni zostaną artyści, którzy na niej wystąpią.

Nieodłącznym elementem Audioriver jest także kino, które nie raz sprawdziło się jako rewelacyjna alternatywa na ciekawe spędzenie kilku festiwalowych godzin. Jest to miejsce, w którym uczestnicy festiwalu mogą obejrzeć filmy, które nie były wcześniej dostępne w Polsce w szerokiej dystrybucji.

Przypominamy, że karnety na główną, plażową część Audioriver w cenie 150 PLN dostępne są w salonach Empik oraz na www.ebilet.pl.

Zdjęcie

PROGRAM PIĄTEK (27 lipca)

Dotychczas ogłoszono: Röyksopp, Ricardo Villalobos, Nicolas Jaar Live In Concert, Roni Size feat. MC Dynamite, Modeselektor live, Goldie, ATOL (Modeselektor-Marcel Dettmann-Shed), Byetone live, Black Sun Empire, S.P.Y feat. MC LowQui, Gabriel Ananda live, Deadbeat live, Wilkinson, Cutline, Nathan Fake live, Document One live, Coma live feat. Okinawa 69, Hobo live, Unbirthday (An On Bast + Le K + VJ Emiko), Marcin Czubala live, Dub Phizix feat. MC DRS, Gathaspar live.

PROGRAM SOBOTA (28 lipca)

Dotychczas ogłoszono: Skream feat. Sgt. Pokes, Enter Shikari, Carl Craig, SebastiAn, Kavinsky, NZ Shapeshifter live, Plaid live, Marco Carola, Maceo Plex, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Martyn live, Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live, Danger live, Nymfo, Tommy Four Seven, Ripperton, Catz’n Dogz, Floex live Kuba Sojka live, Etheric Double live.

Autor: Agnieszka Zwolan
Źróło: popmag.pl