Zadecyduj, kto zagra na Audioriver

MiniaturkaPonad 140 DJ'ów i producentów zgłosiło swoje utwory do ogólnopolskiego konkursu prowadzonego na portalu Muzzo.pl, w którym główną nagrodą jest występ na międzynarodowym festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver.

Do finałowego etapu jury zakwalifikowało 6 artystów, ale zwyciężą tylko 2 osoby. O tym, kto zagra w Płocku w ostatni weekend lipca, zadecydują internauci. Głosowanie SMS trwa do 8 lipca włącznie. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowano 6 projektów z różnych stron Polski i różnych kręgów muzyki elektronicznej. Z jednej strony electro-rock łódzko-krakowskiego projektu AXMusique, a z drugiej drum & bass w wykonaniu DJ'a Mod, rezydenta koszalińskiego klubu Plastelina. W finale znalazł się zarówno elektroniczny hip-hop Garlic Mana z Gdańska, jak i reprezentanci różnych odmian house’u: notomash z Warszawy, Tytt z Bydgoszczy i BackAndForward ze Szczecina.

Zdjęcie

Zwycięzców konkursu wyłonią internauci poprzez głosowanie SMS. Aby oddać swój głos na któregokolwiek z finalistów wystarczy do 8 lipca, godziny 23:59 wysłać SMS na numer 7152. W treść wiadomości należy wpisać kod finalisty, a te znajdują się na stronie internetowej konkursu www.audioriver.muzzo.pl. Również spod tego adresu najlepiej trafić do muzyki, dzięki której ta szóstka przeszła do drugiego etapu. Koszt SMS wynosi 1 zł netto i tylko jedna wiadomość jest zaliczana jako głos w konkursie. Wśród uczestników głosowania SMS zostanie rozlosowanych 10 różnych zestawów z płytami polskich i zagranicznych wykonawców, np. Bonobo czy Mum, ufundowanych przez portal Interia.pl

„Wiedzieliśmy, że czeka nas mnóstwo zgłoszeń, ale żeby ponad 140?! Przez ostatnie cztery dni nie słuchaliśmy praktycznie niczego innego, a do tego doszło jeszcze kilka godzin obrad. Naprawdę nie łatwo było wybrać tę finałową szóstkę. Cieszymy się, że także bardziej doświadczeni producenci i DJ'e – jak choćby notomash i AXMusique – zechcieli wziąć udział w tym plebiscycie. To dużo lepszy sposób, niż wysyłanie do nas maili z propozycjami grania, bo w przypadku konkursu, mamy obowiązek przesłuchać przesłaną muzykę. Taki przymusowy przegląd sceny to świetna rzecz, bo te kilka ostatnich dni pokazało nam, że w polskiej trawie, coraz ładniej piszczy” – komentuje rzecznik Audioriver i członek jury konkursu, Łukasz Napora. Wraz z nim, laureatów pierwszego etapu wskazywali Piotr Orlicz-Rabiega z Audioriver i Mateusz Nowak z Interia.pl.

Zdjęcie

Konkurs „Zagraj na Audioriver 2012” był przeznaczony dla DJ'ów i producentów z całej Polski – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło do 27 czerwca 2012 nagrać set, live act lub umieścić własne utwory za pośrednictwem portalu Muzzo.pl. Laureaci konkursu wystąpią na Red Bull Music Academy Stage – scenie muzycznej na rynku Starego Miasta. Co ważne – zwycięzców będzie dwóch! Jeden wystąpi w piątek 27 lipca, drugi w sobotę – dzień później.

Źródło: netfan.pl/audioriver.pl