Ultra Music Festival Poland odwołany!

MiniaturkaTo kompromitacja! - tak na forach internetowych komentują sytuację fani muzyki klubowej. Na polskiej edycji Ultra Music Festival miały wystąpić największe gwiazdy światowej sceny klubowej!

Tiesto, Avicii i Kraftwerk to tylko trzy z ponad stu zaproszonych gwiazd, które miały wystąpić na sześciu scenach Ultra Music Festival. Impreza miała potrwać 2 dni. Tydzień przed rozpoczęciem wydarzenia, zostało ono odwołane. Jak szacowano na imprezę miało przybyć od 60 do 100 tysięcy fanów z Polski i nie tylko.

Plakat

"Z wielkim żalem UMF zawiadamia naszych wiernych fanów, że UMF Poland, zaplanowany na 13 i 14 lipca w Warszawie, został odwołany" - poinformowali organizatorzy.

Co było powodem odwołania tak ważnej imprezy? Nieoficjalnie mówi się o wycofaniu jednego z głównych sponsorów, a także o zbyt małej ilości sprzedanych biletów.

"Lokalny promotor SRO Festivals (SRO) wraz z niektórymi jego partnerami potwierdzili, że nie byliby w stanie wywiązać się z pewnych niezbędnych zobowiązań ustalonych w kontrakcie, zasadniczych do udanej produkcji imprezy UMF Poland" - oświadczył polski przedstawiciel UMF. "UMF od tego czasu zakończył współpracę z SRO w wyniku tych nieprzewidzianych i fatalnych w skutkach działań".