Relacja z DJ's DAY 2012 w Skarżysku Kamiennej

MiniaturkaJuż po raz drugi impreza integracyjna DJ’s DAY odbyła w OWiR Rejów w Skarżysku Kamiennej. To już po raz trzynasty DJ’e z całej Polski zjechali się w jedno miejsce, aby oprócz znajomości wirtualnej (Internet, telefon) poznać się również osobiście.

Atmosfera zlotu panująca podczas tych zdecydowanie za krótkich chwil w Skarżysku - to coś czego będzie wszystkim obecnym brakowało najbardziej. Ci, którzy nie byli mają czego żałować, ponieważ żadna inna impreza tak bardzo nie zbliża DJ’ów do siebie. Przez parę chwil DJ’ska brać stanowiła jedyną w swoim rodzaju rodzinę. Szkoda, że nie może być tak na co dzień. Nawet Ci „wielcy ludzie, którym się udało” wtopili się w tłum i rozmawiali oraz doradzali stawiającym pierwsze kroki na scenie DJ’ingu.

Zdjęcie

„Latający holender” był tego najlepszym przykładem J (tu muszę zaznaczyć, że do relacji wykorzystuję podpowiedzi innych uczestników, ponieważ sam nie bardzo mogłem wszystko ogarnąć). Jedno jest pewne: magia imprezy sprawia, że ktoś kto raz przyjechał to deklaruje, że za rok musi być tu obecny. Fajnie by było gdyby zlot DJ’ów był prawdziwym zlotem. To znaczy gdyby do Skarżyska zjechało tylu DJ’ów, żeby pole namiotowe okazało się zbyt małe. Motocyklistów przyjeżdża na taki zlot do Rejowa ponad 1500 osób. Gdyby DJ’e przyjeżdżali z koleżankami i kolegami tak licznie jak motocykliści to byłaby mega impreza. No cóż może kiedyś pobijemy liczebnie motocyklistów.
 
Ale do rzeczy. Byli tacy co przyjechali już w niedzielę i zaczęło się … „Jesteśmy w fajnym miejscu (dotarliśmy już na miejsce DJ’s Day) jest zaje***cie i fajne miejsce :), grillujemy i dla tych co wiedzą to : jestem już po drugiej bani więc chyba idę spać w zajebiście fajnym miejscu :).” To pierwszy wpis na FB dokonany z domku w Rejowie.

Potem zaczęli dojeżdżać kolejni. Podczas wieczornego grilla okazało się, że wśród nas jest brat Roberta: Michał Mc’Kłowicz, który dymem z drzewa zasadzonego przez tutejszych osadników dwieście lat temu śmigał kiełbaski wytworzone specjalną techniką przez tutejszych rzemieślników z wieprzka, który był karmiony pszenicą zasianą przez przybyłych w latach sześćdziesiątych rolników i poczęstował swoimi kulinarnymi specjałami „miejscowego wieśniaka”, który nie był miejscowy bo też przyjechał na DJ’s DAY (długie zdanie ale mam nadzieję, że oddało efekt tego co się działo).

Zdjęcie

Przy grillu pojawił się kilogram soli i kilogram cytryny. Do czego?? Też nie wiedzieliśmy więc DJ Adaś przyniósł Tequilę i jakoś tą sól i cytryny się wykorzystało. Okazało się również, że ekran LED dostarczony przez firmę Flash z Krakowa był montowany przez brata znanego podróżnika. Andrzej Cejrowski Suwał boso przez scenę podłączając kolejne panele ekranu, który trzeba przyznać idealnie wypełnił światłem scenografię sceny. Zresztą większość DJ’ów zaraz po powrocie do domu zamieściła zdjęcia na swoich profilach FB z efektami ekranu LED. Jeżeli chodzi o postacie znane z TV to była jeszcze (dla wtajemniczonych) Mózg. Tym, którzy nie oglądają kreskówek wyjaśniam, że Mózg to bardzo miła i fajna myszka, która chce przejąć władzę nad światem.
 
Na scenie oprócz ekranu LED, leserów dostarczonych przez Flash i oświetlenia dostarczonego przez AGM zainstalowano efekty specjalne (CO2, konfetti, bańki itp.) Firma efektyFX.pl, która dostarczyła te efekty w mistrzowski sposób dopracowała „odpalanie” poszczególnych z nich do tego stopnia, że delikatnie unoszące się w powietrzu tysiące czerwonych serduszek zrobiło wrażenie nawet na gościu z Holandii Artento Divini.

Nagłośnienie sceny zapewniła firma Exaecom dostarczając nowy system marki OHM seria HD. Jak się okazało tylko dwie kolumny tej serii na stronę wystarczyły aby nagłośnić imprezę plenerową a i tak Straż Miejska przyjechała ze zgłoszenia od ludzi mieszkających 5 km od Rejowa, że zakłócamy ciszę. W sumie to nie jestem pewien czy to system HD OHM czy Fiat DJ Namteh’a zakłócał tą ciszę, ale to już drobny szczegół dotyczący wydechu (ej ! – wydech fiata a nie Namteh’a).
 
Nie każdy może sobie na urodziny i jednocześnie na imieniny zamówić na imprezę gwiazdę z zachodu. Jednak Artento wystąpił z okazji urodzin trzykrotnego Mistrza Polski DJ'a Suhego i z okazji imienin Piotra Suchockiego. To się chłopak ustawił i do tego jeszcze sam załatwił przyjazd gwiazdy za co tą drogą jeszcze raz dziękujemy. Tak Suhy jak i gwiazda z Holandii zintegrowali się z młodszymi kolegami i to do tego stopnia, że Divini aż żałował że musi już wyjechać następnego dnia.

Ale jak brzmi tegoroczne hasło imprezy: co stało się w Skarżysku zostaje w Kamiennej. DJ Miqro, który również zaszczycił swoją osobą DJ’s DAY zagrał takiego seta, że można było poczuć się jak na Afterparty Sunrise w Kołobrzegu. Alex Red choć grał na samym końcu imprezy pierwszego dnia to i tak rozgrzał publikę do czerwoności.

Zdjęcie
 
W drugim dniu, dzięki uprzejmości DJ-Sklep.com z Krakowa odbyły się warsztaty sprzętu ADJ. Przedstawiciele ADJ Polska zaprezentowali nowości 2012 w oświetleniu LED jak również sterownik do Traktora. O godz. 17:30 DJ’e spotkali się przy grillu, a tam oprócz kiełbasek i kaszanki pojawił się pieczony prosiak. Z dumą wsparliśmy DJ'ów ucztujących przy grillu (przepraszam, nazwisko pisze się z dużej litery ale jakoś we wszystkich wiadomościach TV piszą z małej litery: „z dumą to , z dumą tamto”).

Z Mariuszem (Dumą zresztą) rozdaliśmy obecnym DJ’om siatki z gadżetami od DEE JAY mix clubu. Również każdy dostał limitowany kubek z nadrukiem. Wieczorem znowu występy. Oprócz znanych: V_Valdi - organizator Tunel Elektrocity, Jankes-TV ESKA i Mistrza Polski 2011 DJ Phobii, na scenie pojawiły się aż trzy DJ'anes, znane już dobrze publiczności: DJ'ane Cathy J, DJ'ane AnnD oraz DJ'ane Misia.

Atmosfera do samego rana sprzyjała wszystkim uczestnikom, a co najważniejsze ludzie przybyli w dużej ilości i dotrzymali tempa muzyki płynącej z głośników. Ogólnie można powiedzieć, że DJ’e byli pod wrażeniem oprawy audio wizualnej sceny. I choć grali niespełna 15 minut to warto było przyjechać i poczuć się jak w jednej dużej rodzinie.
 
Zanim przejdziemy to podziękowań dla sponsorów należy zacytować komentarz z FB: ”Namawiajcie już teraz koleżanki i kolegów. Jest czas aby odłożyć kaskę, ale najważniejsze: tam jest pole namiotowe, kto nie ma kaski może wziąć namiot i przyjaciół, znajomych. Marzy mi się, aby w kolejnych latach przyjeżdżali DJ’e na te dwa dni (lub więcej) wraz ze znajomymi, żeby większa ilość poczuła magię imprezy, integracji i wszystkiego tego czego mogą żałować z minionej imprezy że nie byli.”
 
Dziękujemy organizatorom: Dee Jay mix Club, PSPM-DJ UNION, OWiR REJÓW, MIEJSKIE CENTRUM KULTURY Skarżysko Kamienna.
 
Dziękujemy za zapewnienie patronatu medialnego: DJ WORLD, Portal internetowy MUZIK.PL,  Portal Muzyki Clubowej FTB.
 
Dziękujemy sponsorom: Efekty laserowe i Ekran Led dostarczył Salon Światła i dźwięku Flash Professional, DJ-Sklep.com z Krakowa. Oświetlenie zapewniła firma eventowa AGM Z Krakowa, ART. MUSIC AGENCY z Mszczonowa, e-DJ.PL.

Konfetti i efekty specjalne dostarczyła Firma efektyFX.PL. Nagłośnienie dostarczyła firma EXAECOM OHM POLSKA, pokaz sprzętu dla DJ'ów wykonała firma American DJ, OWiR Rejów, Restauracja Myśliwska, napój energetyczny BLACK oraz FRUGO.
 
Dziękujemy DJ Adasiowi za dopilnowanie wszystkiego.
 
Dziękujemy wszystkim DJ’om, którzy przyjechali na jedyny tego rodzaju zlot w Polsce i przez dwa dni wraz z gwiazdami prezentowali na scenie swoje bloki w różnych gatunkach muzycznych.