Charli XCX zamiast Franka Oceana przed Coldplay

MiniaturkaFrank Ocean z niewiadomych przyczyn nie będzie supportować grupy Coldplay podczas ich europejskiej trasy. Wiadomo już, że Franka Oceana zastąpi młodziutka wokalistka, Charli XCX. Będziemy mieli okazję zobaczyć jej występ m.in. przed warszawskim koncertem Coldplay na Stadionie Narodowym.

Brytyjska artystka będzie towarzyszyć zespołowi podczas ich europejskiego tournee. Jej występy poprzedzać będą koncerty gwiazdy wieczoru. Wyjątkiem jest jedynie koncert w Paryżu 2 września, na którym Charli będzie nieobecna.

Zdjęcie

W oficjalnym oświadczeniu organizatorów czytamy: "W następstwie wycofania się Franka Oceana z trasy u boku Coldplay, z przyjemnością informujemy, że na tych koncertach, oprócz występu w Paryżu, zastąpi go Charli XCX. Występ Mariny & The Diamonds pozostanie bez zmian".

Frank Ocean wycofał się z trasy z Coldplay, jako powód podając ogólne przemęczenie. Jego debiutancka płyta "Channel Orange" zbiera bardzo pochlebne recenzje na całym świecie. Nie należy tracić nadziei na wysłuchanie kawałków z tego krążka na żywo, bowiem Frank Ocean zapowiedział, że w przyszłości odwiedzi wszystkie kraje, które były uwzględnione w trasie.

Charli XCX, a właściwie Charlotte Aitchison, ma 20 lat, a przez krytyków został ogłoszona "jedną z największych muzycznych nadzie na 2012 rok". Pochodzi z Hertfordshire w Wielkiej Brytanii. Jest zarówno wokalistką, jak i autorką tekstów. Jej muzyka jest określana jako połączenie dark popu i elektropopu. Młoda artystka ma na swoim koncie dopiero jedną EPkę "You're The One", ale młoda artystka szykuje się do wydania debiutanckiego longplay’a. Ma on ukazać się jesienią tego roku, jednak na razie żadne bliższe szczegóły nie są znane.

Przypomnijmy, że koncert Coldplay odbędzie się 19 września na warszawskim Stadionie Narodowym.

Źródło: www.netfan.pl