Premiera płyty Ryba And The Witches

MiniaturkaTo co gra zespół Ryba And The Witches to indie rock i alternatywny pop. Ich muzyka łączy moc rocka z taneczną lekkością. Brzmienie gitar splata się z muzyką elektroniczną.

 

I charyzmatyczny wokalista obdarzony głębokim, męskim głosem, który chwyta za serce. Wokalistą jest Bartosz Muszyński - Mucha. Artysta malarz, muzyk, autor tekstów. Teksty Muchy są jak jego malarstwo. Dotyka wrażliwych stron życia: miłość, samotność, przyjaźń. Gitarzystą jest Wojciech Czarnowski - Bird. Miłośnik ptaków i gitarowych eksperymentów. Wywodzi się z tradycji rockowej. Chętnie jednak sięga do współczesnych, elektronicznych brzmień. Perkusistą jest Piotr Rybicki - Ryba. Zgodnie z nazwą zespołu to dowódca Czarownic. I tak jest faktycznie. Poza sceną bowiem również nadaje rytm zespołowi.

Okładka

Znają się od 20 lat. Mieszkają w jednym mieście. Mucha z Rybą grali w zespole Lizar. Wojtek był gitarzystą Dog Family i grał z Rybą w grupie Planeta. Jednak dopiero niedawno odkryli, że łączy ich sentyment do muzyki lat 80-tych i alternatywnych brzmień. Dlatego razem stworzyli zespół Ryba And The Witches, który jak zapewniają jest ich artystycznym spełnieniem.

Zdaniem wielu Mucha ma głos głębszy niż Nick Cave czy Till Lindemann z Rammstein. W utworach RATW doszukać się można brzmień Depeche Mode i Sisters Of Mercy. Sprawdź świeży powiew polskiej alternatywy! Posłuchaj Ryba And The Witches!


Źródło: www.netfan.pl/www.hqt.pl