RIAA - masowe zwolnienia i upadek?

Okazuje się, że kryzys dotyka wszystkich - również antypiratów. Amerykańskie Stowarzyszanie Przemysłu Nagraniowego RIAA w najbliższym czasie zwolni większość pracowników - niektórzy już zaczęli nazywać operację redukcji etatów "wielką masakrą" i "końcem RIAA".

Tego się w sumie można było spodziewać - RIAA informowało niedawno, że zamierza zrezygnować z masowego pozywania internautów podejrzewanych o piractwo w P2P. A skoro od co najmniej kilku lat aktywność organizacji ograniczała się do składania setek takich pozwów miesięcznie... to nic dziwnego, że nagle znaczna część pracowników okazała się zbędna. Dołóżmy do tego obecny kryzys oraz fakt, iż od pewnego czasu coraz więcej wytwórni fonograficznych kwestionowało sensowność istnienia RIAA - i wszystko staje się jasne.

Serwis Hypebot.com twierdzi wręcz, że właśnie obserwujemy koniec RIAA - jego zdaniem stowarzyszenie wkrótce praktycznie zniknie z rynku, zaś jego resztki zostaną wchłonięte przez jakąś inną muzyczną organizację (np. IFPI).

Cóż, RIAA do tego stopnia zalazło za skórę wszystkim internautom (a użytkownikom P2P w szczególności), że chyba nikt płakał nie będzie...