W OBRONIE RAPU – PRZECIW PIRACTWU!

Siemanko. Długo się zastanawiałem nad napisaniem takiego oświadczenia, ale uważam, że może po tym jak przeczytacie to wszystko zrozumiecie o co nam, wszystkim wykonawcom, chodzi.

W dobie ówczesnych czasów sprzedaż płyt hip-hopowych jest żenująco słaba .Czemu?

Ponieważ w dniu premiery każda płyta, która się pojawia w sklepach pojawia się również w Internecie. Zdaję sobie sprawę z tego że nie jest to żadne odkrycie ale chcę przez to powiedzieć, że skoro wszyscy są tak wielkimi fanami polskiego rapu, wierzą w tą muzykę, utożsamiają się z nią, przychodzą na koncerty po to żeby zobaczyć swoich ulubionych wykonawców, to DLACZEGO ŚCIĄGAJĄ TE PŁYTY Z INTERNETU!?

Przecież na koncertach widzicie zespoły grające swoje utwory na żywo a nie puszczone z playbacku, widzicie jak wielki wysiłek wkładają w to żeby ten koncert był dla was jak najlepszy, żebyście nie żałowali wydanych pieniędzy na bilet wstępu. Prawie każdy z osób wypowiadający się na różnego rodzaju forach internetowych o tematyce hip-hopowej porusza temat zabijania rapu przez zespoły pseudo rapowe. Ok, zgadzam się że takie zespoły, które swoimi utworami przypominają muzykę POP zalewają ten rynek ale to nie oni zabijają polski rap! Zabijają go ludzie, którzy ściągają płyty z Internetu, co w konsekwencji daję nam efekt taki: że ilość sprzedanych płyt, które są na wysokim poziomie wynosi 1000 egzemplarzy gdzie w wytwórni np.: UMC Records ilość płyt wysyłanych na samą promocje do rozgłośni radiowych, gazet itp. wynosi prawie 3000 sztuk!!!! Tyle ludzi neguje zachowanie zespołów pseudo rapowych wypowiadając się o nich delikatnie mówiąc źle ale tak naprawdę to powinni wypowiadać się tak o sobie samych ponieważ to oni wyrządzają największą krzywdę tej muzyce, w którą podobno tak mocno „WIERZĄ”.

Kolejną sprawą są pieniądze. Oczywistą sprawą jest że są one w tej muzyce i nie zamierzam kryć tego że chce zarobić bo to jest oczywiste i normalne że za swoją pracę chce otrzymać godziwe wynagrodzenie ale tylko po to żeby, móc spokojnie nagrywać następną płytę żeby nie musieć zapierdalać w jakimś supermarkecie (nie jest to oczywiście żadną hańbą).

Kończąc to wszystko chciałbym jeszcze raz wrócić do kogoś, kto dla mnie jest jednym z największych „złodziei” polskiego hip-hopu, INTERNET! Znajdują się w nim adresy stron, na których zalogowanie się wysłanym smsem kosztuje 9 złoty poczym otrzymujemy dostęp do ściągnięcia wszystkich polskich płyt rapowych. W tym momencie po raz kolejny przyczyniamy się do zabijania tego co piękne!!!

Na koniec chciałbym zaapelować, chociaż zdaję sobie sprawę, że może to być i tak swego rodzaju walką z wiatrakami, ale spróbuję:

JEŚLI WIERZYCIE W POLSKI HIP-HOP I JEŚLI JEST ON W WASZYCH SERCACH, TO NIE ZABIJAJCIE GO W TAK PROSTY SPOSÓB JAKIM JEST SCIĄGANIE PŁYTY Z INTERNETU, BO JAK TAK DALEJ PÓJDZIE ZA ROK, DWA NIE BĘDZIECIE MIELI JUŻ NAWET CZEGO ŚCIĄGAĆ BO NIKT (żadna wytwórnia) NIE BĘDZIE CHCIAŁ WYDAĆ JAKIEJ KOLWIEK PŁYTY!!!

Wierze w to, że zrozumiecie i wierze w was!

MIEXON ENDEFIS