DJ WORLD

DJ TOP 100

Powstała w 1996 roku ekskluzywna, największa polska, lista przebojów, układana co tydzień przez zawodowych DJ'ów. Raporty tylko dla reg. user.

CLUB AWARDS

Konkurs na najlepszy KLUB / DYSKOTEKE w 2012 roku rozpoczęty! Zgłaszajcie swoje kandydatury i wybierajcie najlepsze imprezowe miejsce w Polsce!

E-Płyty

W pełni legalne z prawami do odtwarzania pliki mp3, oraz wydawnicwto muzyczne na płytach CD. Tylko dla zrzeszonych członków.

DJ UNION

Polskie Stowarzyszenie Prezenterów Muzyki walczące o prawa DJ'ów na arenie międzynarodowej i w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się!

Podsumowanie rynku digital w Polsce w 2011 roku

MiniaturkaZwiązek Producentów Audio-Video zaprezentował całoroczne podsumowanie sprzedaży digital w Polsce. Przedstawiamy płyty, które w ubiegłym roku sprzedawały się najlepiej.

 

Oto Top 10 2011 roku w Polsce:

1. Yolanda Be Cool vs. DCUP -We No Speak Americano /Magic Records
2. Jennifer Lopez -I'm Into You /Universal Music Polska
3. J-Lo feat. Pitbull -On The Floor /Universal Music Polska
4. LMFAO -Party Rock Anthem /Universal Music Polska
5. Miriami feat. VovaZiLvova -Sexualna /Magic Records
6. Rihanna -We Found Love /Universal Music Polska
7. Rihanna -Man Down /Universal Music Polska
8. Blue Cafe -Buena /Universal Music Polska
9. Milk & Sugar vs. Vaya Con Dios -Hey (Nah Neh Nah) /Magic Records
10.Rihanna -California King Bed /Universal Music Polska

Obrazek

Jak wynika z przedstawionych danych zdecydowanym hitem ubiegłego roku był krążek Yolanda Be Cool vs. DCUP "We No Speak Americano" wydany przez wytwórnię Magic Records. Z danych wynika również, że znacznie chętniej pobieramy pojedyncze utwory niż całe albumy.


Warto również wspomnieć, że w 2011 roku padł rekord cyfrowej sprzedaży polskich plików mp3 w serwisie MUZODAJNIA.pl. Po raz pierwszy w historii sprzedano ponad 100.000 utworów jednego artysty. Ten rekord przypadł grupie PeWeX znanej m.in. z hitów Dziunia, Taki Jestem, Mam Yorka, Tap Madl.

Jesteś tutaj: Home Prawo Podsumowanie rynku digital w Polsce w 2011 roku