DJ WORLD

DJ TOP 100

Powstała w 1996 roku ekskluzywna, największa polska, lista przebojów, układana co tydzień przez zawodowych DJ'ów. Raporty tylko dla reg. user.

CLUB AWARDS

Konkurs na najlepszy KLUB / DYSKOTEKE w 2012 roku rozpoczęty! Zgłaszajcie swoje kandydatury i wybierajcie najlepsze imprezowe miejsce w Polsce!

E-Płyty

W pełni legalne z prawami do odtwarzania pliki mp3, oraz wydawnicwto muzyczne na płytach CD. Tylko dla zrzeszonych członków.

DJ UNION

Polskie Stowarzyszenie Prezenterów Muzyki walczące o prawa DJ'ów na arenie międzynarodowej i w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się!

Syntezator, który mówi ludzkim głosem

MiniaturkaNowy syntezator Yamahy, Vocaloid Keyboard, został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej naśladować ludzki głos. Na urządzeniu znajduje się 16 przycisków służących do wyboru: spółgłosek, samogłosek oraz dwa rodzaje znaków, które wpływają na brzmienie języka japońskiego. Obsługa syntezatora polega na odpowiednim sterowaniu - lewą ręką wprowadza się znaki, a prawą nuty.

Zdjęcie

Urządzenie to służy jako biblioteka sampli głosowych, które zostały nagrane za pomocą prawdziwego ludzkiego głosu. Przy generowaniu odpowiednich "zaśpiewów" system rejestruje natężenie głosu, vibrato oraz oddech. Istnieje już kilka aplikacji na iOS posiadających technologię vocaloid, jednak w europejskim AppStore nie są one dostępne. Technologię tą zastosowano m. in. w oprogramowaniu muzycznym producenta Zero-G.

Obrazek

Zdjęcie

Najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości stworzona zostanie karta zawierająca rozszerzenie dla instrumentów Yamahy z nową syntezą. Nowe banki głosów będzie można zaimportować z karty SD.

Jesteś tutaj: Home Software Syntezator, który mówi ludzkim głosem