DJ WORLD

DJ TOP 100

Powstała w 1996 roku ekskluzywna, największa polska, lista przebojów, układana co tydzień przez zawodowych DJ'ów. Raporty tylko dla reg. user.

CLUB AWARDS

Konkurs na najlepszy KLUB / DYSKOTEKE w 2012 roku rozpoczęty! Zgłaszajcie swoje kandydatury i wybierajcie najlepsze imprezowe miejsce w Polsce!

E-Płyty

W pełni legalne z prawami do odtwarzania pliki mp3, oraz wydawnicwto muzyczne na płytach CD. Tylko dla zrzeszonych członków.

DJ UNION

Polskie Stowarzyszenie Prezenterów Muzyki walczące o prawa DJ'ów na arenie międzynarodowej i w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się!

Gwiazdy tylko jednego przeboju?

Tak zwani One-Hit Wonder, artyści znani z jednego tylko hitu, to rzecz dość kontrowersyjna. Bo jeśliby się zagłębić w temat, spora ich część trafiła do tego mało zacnego grona niezasłużenie. Choć oczywiście nie wszyscy. Któż z nas czasem nie marzy, by mieć swoje pięć minut? By choć na chwilę stać się z jakiegoś powodu sławnym. I co z tego, że ten stan tak szybko się skończy… Zawsze pozostaną przecież wspomnienia. Artyści jednego przeboju mają ich z pewnością mnóstwo –to oni przez na kilka miesięcy skupiają uwagę fanów i prasy, to ich piosenki rządzą na listach, a czasem stają się swego rodzaju popkulturowym fenomenem. Przy okazji przynoszą im niemały dochód. Dzięki tantiemom może się z niego zrodzić całkiem spora emeryturka.

Czytaj więcej...

Historia Przemysłu Nagraniowego - Ewolucja

W połowie dziewiętnastego wieku uczeni wiedzieli już, że fale dźwiękowe to mniej lub bardziej zagęszczone porcje powietrza docierające

Czytaj więcej...

Wild Wild West Mother *****er

Czyli co nieco o muzyce Hip-Hop z innego punktu widzenia, niż powszechnie obowiązujący. A do tego duża szczypta historii.

Czytaj więcej...

DJ - 1893 rok

...przyniósł ich dobry wiatr, by zostali z nami na zawsze ... Gdzie i kiedy narodizł sie zawód DJ'a?

Czytaj więcej...

Radio ROCK 'n' ROLL

Pragnieniem teoretyków i znawców Rock 'n' Rolla było znalezienie takiego zespołu czy artysty albo okresu lub daty ,

Czytaj więcej...

MUZYKA LUDÓW PIERWOTNYCH

Ten pan (pierwotny) raczej nie był melomanem. Ale na pewno nasłuchiwał śpiewu ptaków.

Czytaj więcej...

Covery

Pierwszą część historii dawnych piosenek w nowych wersjach tzw. cover versions rozpocznę od starej piosenki kubańskiej „Guantanamera”.

Czytaj więcej...

Przygoda z dyskoteką

Było to sobotnie popołudnie, kiedy szedłem do Domu Kultury na zajęcia plastyczne w moim rodzinnym mieście.

Czytaj więcej...

Italo Disco

Muzyka ITALO DISCO to w zasadzie wspomnienie, żyje we wspomnieniach bywalców dyskotek lat 80-siątych i uszach wielbicieli tego gatunku.

Czytaj więcej...

Sentymentalny powrót do przeszłości

... ludzi światłych i inteligentnych od ludzi prymitywnych i głupich odróżnia mądrość czyli wiedza o przeszłości ...
Bibliotheque - to francuskie słowo określające kolekcję książek lub bibliotekę.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Historyczne