Wywiad z Manuelem De La Mare

MiniaturkaJuż w tą sobotę na drugich urodzinach krakowskiego klubu Coco wystąpi włoski DJ i producent Manuel De La Mare. Redakcja DJ WORLD korzystając z okazji przeprowadziła krótki wywiad z gwiazdą wieczoru.

Manuel De La Mare to włoski DJ i producent muzyczny. Właściciel 2 znanych wytwórni - 303Lovers i Hotfingers. Gatunki muzyczne, które preferuje to deep house, minimal i techno. W ubiegłym roku został ogłoszony Najlepszym Remikserem 2011 roku przez Beatport.

Zdjęcie

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką elektroniczną?

Moja kariera DJ’ska rozpoczęła się we Włoszech. Grywałem w kilku tamtejszych klubach. W tym samym czasie rozpoczęła się moja przygoda z produkcją muzyczną. Pierwsze bity powstawały w moim domowym zaciszu. Zachęcił mnie do tego Alex Kenji. Graliśmy razem, z tym, że on zaczął działać trochę wcześniej ode mnie.

2. Jakie gatunki muzyki elektronicznej można usłyszeć w Twoich setach? Co jest dla Ciebie inspiracją?

Gram różne style, w zależności od publiki czy klubu, lecz mimo wszystko uważam się za house’owego DJ’a!

3. Jesteś właścicielem dwóch wytwórni - 303Lovers i Hotfingers, które są rekomendowane przez słynnych DJ’ów i producentów. W jaki sposób osiągnąłeś taki sukces?

Po prostu staram się wydawać dobrą muzykę elektroniczną. To cała tajemnica sukcesu!

4. Zostałeś ogłoszony przez Beatport Najlepszym Remikserem 2011 roku. Jak się z tym czujesz?

Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, zwłaszcza dlatego, że nagroda ta została przyznana ze względu na dużą sprzedaż moich produkcji. Oznacza to, że wielu DJ’ów i fanów muzyki elektronicznej docenia moją twórczość!

5. Stworzyłeś remiks na bazie utworu Red Hot Chilli Peppers. Opowiedz jak on powstał?

To nie jest zwykły remiks, to coś więcej niż tradycyjny cover. Sample z utworu Red Hot Chilli Peppers posłużyły do stworzenia czegoś zupełnie nowego. Otrzymałem zgodę zespołu na ich wykorzystanie. Chciałem, aby moja wersja była pełna energii. W przejściach pozostawiłem jedynie gitarę i wokal, aby osiągnąć efekt dużego i dynamicznego kontrastu.

6. Rok 2012 dobiega końca. Czy masz juz jakieś plany na 2013 rok?

Nigdy zbyt wiele nie planuję, ale mam już zaproszenie na Sylwestra. Wystąpię na Ministry of Sound London. Sądzę, że będzie to fajne zakończenie obecnego roku, a jednocześnie rozpoczęcie kolejnego.

7. Już w sobotę zamierzasz odwiedzić Kraków. Czego możemy się spodziewać? Co masz zamiar zaprezentować polskim fanom?

Na imprezie planuję dać z siebie wszystko i robić to najlepiej jak potrafię, zresztą jak zawsze. Mam nadzieję, że impreza będzie świetna i klubowicze będą się dobrze bawić!

Autor wywiadu: Agnieszka Bucka