Wywiad: Pete Foster-świeża krew Flash Entertainment

MiniaturkaPete Foster to nowy projekt i wschodząca gwiazda wytwórni Flash Entertainment. Redakcji DJ WORLD udało się zamienić kilka słów z Piotrem Sucheckim, który od teraz będzie ukrywał się pod tym pseudonimem. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie niespodzianki szykuje dla Was Flash Entertainment w 2013 roku to zapraszamy do lektury!

Opowiedz nam parę słów o sobie.

Mam 22lata, pochodzę i mieszkam w Przemyślu. Z tego co mi wiadomo, muzyka uspokajała mnie od małego ale nie wykazywałem większych zdolności muzycznych. Nie posiadam wykształcenia muzycznego. Produkcją zainteresowałem się w 2006-07 roku. Początkowo tworzyłem utwory w stylu dancecore-hands up. Później zauważyłem, że w Polsce sprzedają się komercyjne klimaty, więc rozpocząłęm produkcję komercyjnej muzyki klubowej co sprawiło, że zacząłem być zapraszany do klubow na terenie Polski. W 2010-11 nastąpiła moda na brzmienia w stylu Avicii, więc postanowiłem zobaczyć czy uda mi się zrobić coś podobnego. Stworzyłem utwory "Paradise" oraz "Milky way" pod starym szyldem Cherrycoke. Okazało się, że utwory mają niezłe wzięcie, więc zacząłem zmierzać w tym kierunku. Dzięki temu poznałem Michala Grzybka (DJ @lex), ktory postanowił mnie wspierać i pomagać mi jak tylko może. Stworzyliśmy razem bootleg Tina Arena "Never" na rok 2012. Okazało się to strzalem w 10.

Obecnie z zachodu przychodzi moda na mocniejsze, dupstepowe, elektryczne brzmienia co mi się osobiście bardzo podoba, więc z pomocą wytwórni Flash Entertainment stworzyliśmy nowy projekt o nazwie Pete Foster, ktory ruszy pełną parą pod koniec tego roku. Mamy na warsztacie mnóstwo dobrych wokali i moich pomysłów. Wspólnie przewidujemy, że rok 2013 będzie wielkim przełomem i narodzinami czegoś konkretnego! Sądzę, że warto wspomnieć, że jestem mistrzem Podkarpacia w kategorii DJ 2012 roku.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z produkcją?

Kilka lat temu przypadkowo podczas przeszukiwania różnych stron trafiłem na wersję demo programu FL Studio. Po instalacji program tak mnie wciągnął, że do dziś go używam i nie mam zamiaru zmienić swoich upodobań. Początkowo było to hobby, a z czasem stało się pracą.

Fruity Loops to prosty program. Jakich dodatków używasz, żeby urozmaicać swoje produkcje? Jakie gatunki muzyki klubowej preferujesz?

Każdy ma swoje słodkie tajemnice odnośnie produkcji, ale jeśli chodzi o wtyczkę to używam przede wszystkim Sylenth1. W produkcji preferuję big roomowe brzmienia, a na codzień oprócz takch brzmien lubię się wsłuchiwać w dobry dubstep, chillout i trance.

Zdjęcie

Oprócz produkcji zajmujesz się także DJ'ką. Jakiego sprzętu używasz i co najbardziej lubisz grać w klubach?

Ostatnio przerzuciłem się na kontroler X1, ale jak to mówią "dobry DJ zagra na wszystkim", więc raczej nie wybrzydzam w klubach. Wiadomo, że każdy stara się utrzymać dobrą frekwencję na parkiecie, ale chce też pograć swoje. Trudno jest znaleźć ten złoty środek. Jeśli mam okazję zagrać to co chcę to gram bardzo mocno! Holenderskie bigroomy przede wszystkim.

Jak nawiązała się Twoja współpraca z Flash Entertainment?

Sebastian (Flash) odezwał się do mnie z bardzo ciekawą propozycją i jakoś się dogadaliśmy. Spodobała się mu moja muzyka i chciał mi pomóc w dalszym rozwoju. Reszta to sprawy biznesowe więc nie będę zdradzał szczegółów.

Jakie macie plany na przyszłość? Co macie zamiar tworzyć? Opowiedz nam kilka słów o nowym projekcie.

Nowy projekt będzie obracać się tylko i wyłącznie w klimatach, w których najlepiej się czuję. Mam na myśli  progressive house itp. Będziemy starać się przybliżyć polskiej publiczności ten styl bo wiadomo teraz komercja górą. Chcemy ruszyć z nieco mocniejszą i na pewno ambitniejszą muzyką połączoną z miłym dla ucha wokalem. Takie techniki stosuje znikoma ilość polskich producentów. Będę również produkować o wiele mocniejsze tracki, ale te będziemy wysyłać dalej, na wschód. Tyle na razie mogę zdradzić. Pierwszy ponoć bardzo dobry singiel już w styczniu :).

6. Obecnie muzyka klubowa reprezentuje raczej niski poziom. W jaki sposób chcesz osiągnąć "ambitny" efekt?

W Holandii czy Szwecji takie utwory jakoś trafiają do radia i do słuchaczy. My postaramy się osiągnąć podobny efekt z tą różnicą, że produkcje będzie wykonywać artysta z Polski, a nie zza granicy. Zobaczymy jak zareagują na to słuchacze. Przecież polskie nie musi być od razu gorsze !

Jakie są Twoje najbliższe plany związane z końcem roku? Gdzie będzie można Cię usłyszeć zanim pojawią się pierwsze produkcje pod szyldem Pete Foster?

Koniec roku zaplanowałem dla rodziny i najbliższych, a noce dla...produkcji :) Przyjdzie nowy rok, a wraz z nim kluby oraz eventy. Jedyny termin kiedy będzie można mnie usłyszeć na żywo to 26.12. Gram w klubie Galeon w Kawęczynie Sędziszowskim koło Rzeszowa. Tam odbędzie się moja impreza urodzinowa. A na razie musimy ostro pracować w studio, żeby nie było lipy w 2013 roku :).

W takim razie życzymy samych sukcesów i czekamy na pierwsze informacje dotyczące nowego projektu!

A ja dziękuję za wywiad mimo tego, że jeszcze praktycznie nikt poza nami nie wie o tym co szykujemy dla Was :) Bądźcie czujni. Pozdrawiam gorąco !

Autor wywiadu: Agnieszka Bucka Teknociziak