Ekskluzywny wywiad z zespołem Mirami

MiniaturkaMirami to znany ukraiński zespół. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dziewczynami, w którym tylko u nas opowiadają o swoich planach na Nowy Rok, nowej płycie, singlu i za co kochają polską publiczność.

Zespół Mirami powstał w 2010 roku, za sprawą czterech producentów: Andrzeja Bakuna (Andrew Bakun), Aleksandra Dudy (Alex Hitch), Olega Kowalskiego (Olav Hike) oraz Piotra Huzara (Peter Cliff). Ale to właśnie Andrzej Bakun, który jest także znanym kompozytorem i aranżerem na Ukrainie, dał pomysł na stworzenie takiego zespołu i podjął się przewodnictwa wśród kolegów. Jego doświadczenie, a także pomoc ze strony kolegów zapoczątkowała współpracę i stworzenie tego projektu muzycznego, na który czekali tysiące fanów muzyki tanecznej.

Zdjęcie

Ich pierwszy singiel "Sexualna", zna chyba każdy z nas. Piosenka okazała się hitem nie tylko na Ukrainie i w Polsce, ale także była często grana w stacjach radiowych w Czechach, Słowacji, Litwie, Niemczech, Estonii czy Rosji. Singiel pokonał piosenki czołowych artystów w europejskich listach przebojów. Idąc za ciosem, w 2011 roku nakładem wytwórni Universal Music Polska, ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. "Miramimania". Już 2 miesiące po premierze uzyskała ona status złotej płyty! Znanym utworem jest także piosenka "Summer Dreams", która była często grana w polskich, muzycznych stacjach telewizyjnych.

Zdjęcie

A jakie są dziewczyny prywatnie? Na pewno nie uderzyła im woda sodowa do głowy – tego możecie być pewni. Julia, Oksana i Tetiana to bardzo ciepłe dziewczyny, miłe a ponadto bardzo rozmowne, dzięki czemu udzieliły mi ciekawego wywiadu, który odbył się o dziwo w języku polskim. Julia bowiem studiowała filologię polską na Uniwersytecie Lwowskim i zna nasz język. Zaś Oksana i Tetiana chętnie proszą Julię o lekcje języka polskiego. Wywiad jest w całości w pisowni oryginalnej.

Zdjęcie

Wywiad

Łukasz Jaćkiewicz: Za sprawą utworu "Sexualna" tak naprawdę zaczęła się Wasza kariera. Czy spodziewałyście się takiego sukcesu tego utworu?

Oksana: "Sexualna" to nasz pierwszy utwór. Napisał tę piosenkę jeden z naszych producentów Andrew Bakun. On już od dawna zajmuje się muzyką i jest bardzo dobrze znanym producentem muzycznym na Ukrainie. Właśnie u niego powstał pomysł stworzenia naszego trio. Razem z kolegami, producentami: Alexander Duda, Oleh Kovalskyy i Peter Huzar (który niedawno odszedl z Mirami) ogłosili casting i stworzyli nasz zespół.

Julia: A co do sukcesu… Mogę tylko powiedzieć, że jak pierwszy raz ją usłyszałam, to od razu mi się spodobała. Więc, piosenka była skazana na sukces :). Przynajmniej, zrobiłyśmy wszystko żeby tak było…

Łukasz Jaćkiewicz: Jak wspominacie współpracę przy tym utworze z raperem VovaZIL’Vova?

Julia: Tę wspołpracę pamietam tylko ja :)) Oksana i Tetiana nie były wtedy w zespole, dołączyły później. Pamiętam, że bardzo fajnie wtedy bawiłyśmy się na planie zdjęciowym, zresztą, sami widzicie to w teledysku – Vova to bardzo wesoły człowiek. Zdjęcia zaczęły się o 6 rano i skończyły się około 3 nad ranem, ale nikt nie był zmęczony… :))

Łukasz Jaćkiewicz: W 2011 ukazał się Wasz debiutancki album "Miramimania". Dość szybko pokrył on się w Polsce złotem. Skąd pomysł płyty nagranej w takim klimacie?

Oksana: To raczej pytanie do naszych producentów, ale my ze swojej strony możemy powiedzieć, że podoba nam się to co robimy i muzyka taneczna zawsze była nam bliska.

Łukasz Jaćkiewicz: Jaka jest Wasza ulubiona piosenka z Waszego albumu i dlaczego?

Tetiana: Moja to "Amour", ładna ballada, która niedługo okaże się singlem, w nowej wersji i będzie też teledysk, który nakręciliśmy głównie w Paryżu… Także przypomina mi to romantyczne miasto… :)

Julia: Mi też bardzo podoba się "Amour", ale ja raczej stawiam na Venus ;)

Oksana: A ja uwielbiam "Summer Dreams"… Lato, morze… A tu zima dookoła… Więc zostają na razie tylko marzenia o lecie.

Julia: Ale tak naprawdę, to lubimy wszystkie piosenki, zależy od dnia i humoru. No i oczywiście "Sexualna" poza konkurencją…

Zdjęcie

Łukasz Jaćkiewicz: Klip do utworu "Summer Dreams" został zrealizowany w Hiszpanii. To dlatego że lubicie gorące wybrzeża i ciągłe lato czy może dlatego że chciałyście oddać klimat piosenki?

Tetiana: I jedno i drugie… Piosenka jest o letnich marzeniach, więc nic innego jak morze, piasek, słońce nie widziałyśmy dla tego teledysku.

Łukasz Jaćkiewicz: Na ostatnim Sylwestrze zdecydowałyście się wystąpić na Sylwestrowej Mocy Przebojów w Warszawie. Jak wrażenia z występu? Cieszymy się, że to właśnie nas wybrałyście.

Julia: Wrażenia najlepsze jakie tylko mogą być! :) To była super impreza! Dziękujemy wszystkim kto tańczył z nami na Placu Konstytucji, przed telewizorami, no i oczywiście telewizji Polsat i Warszawie za zaproszenie!! Po takiej imprezie rok ma być po prostu cudowny!! Czego wszystkim życzymy!!

Zdjęcie

Łukasz Jaćkiewicz: Słyszałem, że bardzo lubicie występować w Polsce. Lubicie polską publiczność? Za co ją kochacie i cenicie?

Tetiana: Tak, mamy bardzo dużo koncertów w Polsce. :) Publiczność jest po prostu wspaniała i mega pozytywna!! Bardzo was lubimy!

Łukasz Jaćkiewicz: Czy znacie jakiś polskich artystów lub polskie piosenki?

Oksana: Znamy… Słuchamy w trasie koncertowej polskie stacje radiowe. Bardzo nam się podoba Enej i nie dlatego, że są w połowie Ukraińcami, lecz dlatego, że grają pozytywną muzę, przy której nie da się spokojnie siedzieć. A ostatnio spodobali nam się też Kamila oraz BBX…

Julia: Ogólnie, dużo jest fajnych wykonawców w Polsce. Podobają mi się też piosenki Dody, czy na przykład Mrozu.

Łukasz Jaćkiewicz: Jeśli miałybyście nagrać z kimś piosenkę, to kto jest Waszym wymarzonym artystą lub zespołem, z którym chciałybyście się spotkać w studiu nagraniowym?

Julia: Właśnie na nowym albumie planujemy kilka duetów, jeden z nich już słyszeliście, to duet z LayZee… Nie będziemy odkrywać tajemnic, z kim będą jeszcze duety, sami zobaczycie w swoim czasie… A co do marzeń, to chciałybyśmy zaśpiewać z Thomasem Andersem (ex-zespół Modern Talking) albo na przykład Will.I.Am…

Tetiana: A ja dodam, że nasze marzenia spełniają się… hehehe :)

Łukasz Jaćkiewicz: Minął rok 2012. Jaki on był dla zespołu Mirami?

Tetiana: Różnie, jak zresztą chyba dla każdego… Dla mnie osobiście, to rok w którym ja dołączyłam do zespołu.

Oksana: W sierpniu był wypadek samochodowy, z którego dzięki Bogu, wyszłyśmy cało… Ale to chyba jedyny taki nieprzyjemny moment w 2012 roku…

Julia: Ogólnie wspominamy 2012 jak rok nowych znajomości, nowych możliwości… no i oczywiście "Eurotrip", do którego nakręciłyśmy 2 teledyski: "Summer Dreams" i "Amour"… Dużo koncertowałyśmy, przyjemnie wspominamy też Sopot: Top of the Top…

Łukasz Jaćkiewicz: A jakie plany na rok 2013? Nowy singiel? Płyta?

Oksana: Pracujemy nad nowym albumem i niedługo kręcimy nowe teledyski… Pierwszy w Nowym Roku ukaże się singiel "Amour", o którym już wspominałyśmy wcześniej… A dalej planujemy duet z Crystal Lake… A dalej co będzie, to już nie powiem :P. Na razie tajemnica! Lecz mogę was zapewnić, że będzie jeszcze dużo ciekawego.

Łukasz Jaćkiewicz: I na zakończenie. Możecie nam zdradzić 5 ulubionych piosenek, które macie w swoich telefonach i odtwarzaczach muzycznych?

Julia: Każda z nas ma swoje 5 ulubionych piosenek, lecz jedną lubimy wszyscy… Psy – "Gangnam Style" :))))

Dziękujemy za rozmowę i życzymy samych sukcesów.


Autor: Łukasz Jaćkiewicz
Źródło: www.allaboutmusic.pl