Ubrania elektroniczne - nowa moda

Czyżbyśmy byli w przede dniu nowej tendencji w modzie?! W ramach wspólnego przedsięwzięcia firmy Royal Philips Electronics i Levi Strauss & Co. stworzyły pierwsze ubrania elektroniczne.

Już we wrześniu pojawiły się one w wybranych sklepach Levis’a w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Grecji. Pierwsza partia sprzedawana pod marką Industrial Clothing Design ICD+ w cenie 900 - 1000 USD wyposażona jest w telefon komórkowy Philips Xenium, przenośny odtwarzacz muzyki zapisanej w formacie mp3 - Rush, słuchawki oraz pilot umożliwiający zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami.

Seria ubrań składa się z czterech modeli kurtek wyposażonych w prostą sieć – okablowanie zintegrowane z tkaniną ubrania. Dzięki sieci oraz urządzeniu zdalanego sterowania możliwe jest synchroniczne kontrolowanie i obsługa wszystkich urządzeń. Ubranie można bez problemu prać w wodzie, należy jednak pamiętać o wymontowaniu urządzeń: telefonu, odtwarzacza Rush oraz pilota.Dla Philipsa, twórcy koncepcji ubrań elektronicznych (pierwsze projekty powstały już w 1995 r.) oraz dostawcy technologii stosowanej w ICD+ wprowadzenie ich na rynek stanowi pierwszy krok w pełnej integracji najnowszych rozwiązań technologicznych w odzieży. Projekt opracowano w centrum badawczym Philips Research w Redhill, Wielka Brytania.

Ubrania elektroniczne projektu Massimo Osti (Levis Strauss) przeznaczona są dla profesjonalistów, ludzi żyjących aktywnie, potrzebujących wolności, braku skrępowania, a jednocześnie kontaktu z otaczającym światem. Stanowią doskonałe połączenie niezawodnej funkcjonalności z nietuzinkowym wzornictwem.

Współpraca obu firm daje możliwość kreatywnego połączenia dwóch diametralnie różnych światów i odkrycie nowych możliwości dalszego rozwoju.

Royal Philips Electronics jest największym europejskim koncernem elektronicznym i jednym z największych na świecie koncernów tej branży. W 2003 roku światowa sprzedaż Philipsa zamknęła się sumą 31,5 mld euro. Firma zatrudnia ponad 229 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach. Royal Philips Electronics notowany jest na giełdach w Londynie, Amsterdamie, Frankfurcie i na innych światowych giełdach.