DJ WORLD

DJ TOP 100

Powstała w 1996 roku ekskluzywna, największa polska, lista przebojów, układana co tydzień przez zawodowych DJ'ów. Raporty tylko dla reg. user.

CLUB AWARDS

Konkurs na najlepszy KLUB / DYSKOTEKE w 2012 roku rozpoczęty! Zgłaszajcie swoje kandydatury i wybierajcie najlepsze imprezowe miejsce w Polsce!

E-Płyty

W pełni legalne z prawami do odtwarzania pliki mp3, oraz wydawnicwto muzyczne na płytach CD. Tylko dla zrzeszonych członków.

DJ UNION

Polskie Stowarzyszenie Prezenterów Muzyki walczące o prawa DJ'ów na arenie międzynarodowej i w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się!

80 proc. studentów codziennie słucha radia

Miniaturka

Codziennie 80 proc. studentów włącza radio. Według obliczeń jest to średnio 1,2 mln osób studiujących na uczelniach wyższych. Coraz więcej młodych ludzi ma ulubioną rozgłośnię radiową, której nie zmienia w ciągu dnia.

Natomiast przynajmniej raz na tydzień radio włącza 95,1 proc. studentów. Od kilku lat rośnie liczba młodych osób, które słuchają tylko jednej wybranej stacji, co świadczy o coraz lepszym dostosowaniu się rozgłośni do potrzeb tej właśnie grupy społecznej, bardzo dobrym guście muzycznym i planie programu radiowego. Obecnie ponad połowa studentów słucha tylko jednej stacji dziennie. Jeszcze pięć lat było ich 44 proc.

Zdjęcie 

Najwięcej studentów słucha radia wczesnym popołudniem. Od poniedziałku do piątku szczyt słuchalności przypada na godz. 15, kiedy to co piąty młody człowiek ma włączone radio. Podobnie jak wśród wszystkich młodych targetów, relatywnie wysoki zasieg utrzymuje się bardzo długo - nawet po godz. 22 wynosi ponad 10 proc. W weekendy tymczasem studenci bardzo chętnie słuchają radia w zasadzie przez cały dzień - od 10 do 18 zasieg utrzymuje się w granicy 20 proc.

Studenci to osoby nowoczesne i mobilne Dwa razy chętniej korzystają z odbiorników radiowych znajdujących się w telefonach komórkowych. Ponad połowa z nich (54,9 proc.) oświadcza, że zdarza się im słuchać radia przez komórkę. W 2009 roku było to o ponad 5 punktów proc. mniej (49,7 proc.).

Jesteś tutaj: Home zzZ boku 80 proc. studentów codziennie słucha radia