MTV rezygnuje z blichtru i skupia się na autentyczności

MiniaturkaW nowej wiosennej ramówce znana stacja zaprezentuje więcej seriali i filmów dokumentalnych opartych na autentyczności. MTV ma zamiar zrezygnować z dotychczasowych prostych i banalnych programów.

"Nowy projekt MTV polega przede wszystkim na przebudowaniu i na skoncentrowaniu się na programach, dzięki którym odejdziemy od świata randkowej i blichtrowej telewizji, a przejdziemy w świat bardziej autentycznych historii" - mówi Jerzy Dzięgielewski, dyrektor programowy MTV.

Od teraz MTV skupi się na przedziale wiekowym 13-29 lat. W dzień będą emitowane programy młodzieżowe, seriale i kreskówki. Wieczorem natomiast coś dla siebie znajdą również starsi widzowie. Nowymi programami bedą: "W Klatce", "Operacja Stylówa: kusi, zachwyca, straszy" oraz "Mike Judge's Beavis & Butt-head".

Interesującą propozycją będzie społeczno-psychologiczny dokument "W klatce". Film przedstawi życie młodych osób, ich miłości i sposoby radzenia sobie z otaczającą rzeczywistością. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 13 maja w niedzielę o 17.00.

Zdjęcie

Program "Operacja Stylówa: kusi, zachwyca, straszy", zacznie byc nadawany już 24 kwietnia. Będzie można w nim zobaczyć m. in. przesadnie opalone blondynki, wielbicielki cekinów i mrocznego wyglądu. Aleksandra Szwed stanie na wysokości zadania i pomoże tym osobom odnależć swój własny styl. Pierwsze odcinki będą emitowane we wtorki o 21.00.

"Program jest kierowany przede wszystkim do młodych nastoletnich dziewczyn. To okres, kiedy poszukują swojego stylu, eksperymentują i często gubią się w tym. Myślę, że ten program może być dla tych "zagubionych" pewnym drogowskazem" - wyjaśnia Aleksandra Szwed.

W ramówce MTV znajdzie się również kultowa kreskówka "Mike Judge's Beavis & Butt-head". Znów będzie można usłyszeć złośliwe komentarze głównych postaci, czyli Beavisa i Butt-heada. Co najciekawsze będą one dotyczyły poprzedniej ramówki MTV, czyli seriali typu "Ekipa z New Jersey" czy "Nastoletnie ciąże". Chłopaki przedstawią również swoje zdanie na temat nowych gwiazd Internetu i muzyki pop. Emisja serialu w każdą niedzielę o 22.00.