Rewolucja na twarzach celebrytów

MiniaturkaPoprawianiu urody poddała się już duża część znanych postaci mających w pracy zawodowej styczność z kamerą. Coraz więcej osób publicznych przestaje się z tym kryć. Więcej, celebryci zaczęli decydować się na to, aby takie zabiegi pokazywać. Zapowiada się prawdziwa rewolucja.

Zabiegi polegające na wstrzykiwaniu w twarz botoksu lub innych substancji poprawiających urodę stały się w Polsce powszechne. Jak grzyby po deszczu powstają kolejne kliniki medycyny estetycznej. Ich klientkami (i coraz częściej klientami) są osoby, dla których wygląd ważny jest w na co dzień i w pracy zawodowej. Z usług  tego typu gabinetów systematycznie korzystają celebryci, prezenterzy i występujący na wizji dziennikarze ze wszystkich stacji telewizyjnych, politycy z każdej parlamentarnej opcji oraz biznesmeni. Dodatkowo zachęcają coraz niższe ceny zabiegów.

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin. W naszym kraju stosuje się wysokiej jakości preparaty posiadające unijne atesty, gwarantujące całkowite bezpieczeństwo. Do lamusa odchodzi głęboka, chirurgiczna ingerencja w tkankę w postaci operacji plastycznych. Coraz rzadziej stosuje się silikonowe wkładki powiększające piersi. Wszystko wykonuje się za pomocą mało inwazyjnych zastrzyków.  Dr Edyta Adamczyk-Kutera z kliniki Estinity twierdzi nawet, że chirurgia plastyczna powinna dotyczyć osób po 60 roku życia. Natomiast z zalet medycyny estetycznej powinny korzystać osoby młode, aby na starość nie doczekały się dużej ilości zmarszczek.

Zachęcone gwiazdy tłumnie odwiedzają ośrodki, w których poprawiana jest uroda. Nic dziwnego, że chcą wyglądać lepiej. Szkoda tylko, że wiele z nich wciąż żyje w zakłamaniu. Nawet, jeśli gołym okiem widać, że są poprawione, twierdzą że nigdy nie przeprowadzały takich zabiegów. Twierdzą, że dobry wygląd zawdzięczają kosmetykom, dobremu odżywianiu, ćwiczeniom bądź wspaniałym genom. Śmiać się chce, kiedy poprawione artystki opowiadają potem w reklamach, że piękno zyskały dzięki zachwalanym przez nie kremom. Ostatnio w telewizji tego typu spot nadawany jest w z udziałem dwóch znanych aktorek – matki i córki. Nie ma co się łudzić. Za kilka lat koncerny produkujące „polepszające” wygląd kremy i inne kosmetyki zaczną upadać, bo szybsze i tańsze będzie skorzystanie z medycyny estetycznej.

W nakręconym przeze mnie materiale dr Adamczyk-Kutera opisuje, jakie poprawki mogły przejść gwiazdy, które na ogół się do tego nie przyznają. Chwali pozytywne zmiany u Edyty Górniak, Soni Bohosiewicz, Dody i Krzysztofa Ibisza. Natomiast obecny wygląd Iwony Węgrowskiej uważa za przesadzony. Celem medycyny estetycznej jest bowiem wprowadzanie niewielkich zmian, dzięki którym twarz wygląda na młodszą i wypoczętą. Jeśli gwiazdy przesadzą z poprawkami, stają się pośmiewiskiem na internetowych forach.

Z usług upiększania coraz częściej korzystają panowie. I to nie tylko geje. Nic dziwnego, w końcu starzejąca się męska skóra wygląda gorzej niż kobieca. Przyjrzyjcie się prezenterom prowadzącym „Fakty” TVN albo wiadomości sportowe w TVP. Większość z nich ma poprawioną twarz.

Skoro inni dziennikarze wykonują takie zabiegi, więc sam również postanowiłem spróbować. Przeszedłem eksperyment, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście będzie widoczny zapowiadany rezultat. Poddałem się następującym korektom w postaci wstrzyknięcia pod skórę odpowiednich preparatów:
 
* wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym (korekta cieni pod oczami),

* skorygowanie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym,

* lipoliza iniekcyjna podbródka (usunięcie nadmiaru tłuszczu).

Za moim przykładem poszli inni: Jacek Poniedziałek, Ilona Felicjańska i Kasia Burzyńska, którzy jeszcze tego samego dnia poddali się zabiegom. Ich przemianę zarejestrowano na zdjęciach.

Efekty moich zabiegów możecie zobaczyć na poniższych fotografiach oraz w materiale wideo.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

 

Autor: Robert Patoleta

Źródło: http://robertpatoleta.bloog.pl