Lunch Beat – czy nowe zjawisko przyjmie się w Polsce?

MiniaturkaOd paru lat coraz bardziej popularne w Europie staje się nowe zjawisko muzyczne, odbywające się w czasie przerwy obiadowej. Lunch do tej pory kojarzył nam się bardziej, z krótką przerwą na posiłek między śniadaniem a obiadem, spożywany najczęściej w godzinach 10-13. Teraz słowo lunch nabiera całkiem nowego znaczenia.

Szwedzi znani dotychczas z muzycznych gwiazd muzyki klubowej – Swedish House Mafia, Eric Prydz, Avicii; producenta mebli Ikea i marki odzieżowej H&M. Od dziś kojarzyć nam się będą, z nowym trendem spędzania wolnego czasu, w przerwie obiadowej zwanej – Lunch Beat.

Zdjęcie

Zjawisko dotąd mało popularne w Europie, powoli zaczyna wychodzić poza granice Sztokholmu, Göteborga, czy Malmö. Fenomen tej imprezy polega na połączeniu przyjemności z jedzenia, z poznawaniem nowych znajomych i imprezą odbywającą się za dnia, trwającą maksymalnie godzinę.

Pomysłodawcą imprez pod nazwą Lunch Beat jest deweloper Molly Range. Jego największą pasją w życiu była od zawsze praca i imprezy, dlatego postanowił je połączyć i tak zrodziło się pierwsze tego typu party w Sztokholmie. W 2010 roku wraz z grupką znajomych zorganizował pierwszą imprezę w garażu Hotorget, w centrum Sztokholmu, na które przyszło około 14 osób. Oprawą muzyczną zajął się Emílio Brandao, znany jako DJ E-1000.

Z czasem impreza zaczęła spotykać się z coraz większym zainteresowaniem. Obecnie na imprezę przychodzą setki ludzi, a same party odbywa się w przeróżnych miejscach – od dworu na zamku królewskim, przez imprezy w centach handlowych, na małych plenerach kończąc. Wstęp na lunch beat kosztuje w granicach 15 dolarów.

Zdjęcie

To co różni lunch beat od innych imprez klubowych, to brak alkoholu, co nadaje imprezie innej atmosfery. Ludzie są trzeźwi, trzeba korzystać z imprezy póki można, bo godzina szybko mija.

Być może w niedługim czasie tego typu imprezy zawitają do Polski i będziemy mogli wyskoczyć na chwilę z biura na małe party.Autor: Paweł Pawłowski
Źródło: http://www.cooltura.wm.pl